Mapa strediska
Live kamery
Sneh a počasie
Cenník skipasov
Prevádzka kabínovej lanovky PIA-NED od 9,00 do 16,00 každú celú hodinu (v závislosti od poveternostných podmienok). Tešíme sa na vás.
Dobré jedlo aj kávu dostanete v reštaurácii PANORÁMA v Snilovskom sedle alebo v bufete TERASA vedľa kasy v dolnej stanici lanovky.
SEZÓNKY V PLATNOSTI DO 30. 4. 2024.
  • Vleky Oštiepková Mulda a Snilovské na Chlebe od 28.3. MIMO prevádzky.
  • SEZÓNKY v platnosti do 30. 4. 2024.
Skialpinizmus

Vážení skialpinisti !

Vítame Vás v lyžiarskom stredisku Vrátna Malá Fatra, pamätajte na to, že ste hosťom strediska a pohyb po lyžiarskych tratiach sa riadi prevádzkovým poriadkom, ktorý je nutné dodržiavať.

Na výstupových a zjazdových tratiach sa pohybujete na vlastnú zodpovednosť. Zjazdovky slúžia predovšetkým užívateľom lanoviek a vlekov. Aby sme na zjazdovkách zabránili kolíziám a úrazom, prosíme Vás , aby ste sa oboznámili s podmienkami pohybu skialpinistov na lyžiarskych tratiach a   popri FIS – pravidlách dodržiavali aj nasledovné odporučenia :


UPOZORNENIE: V čase od 16.00 do 8.30 hod (s výnimkou večerného lyžovania stredu, piatok a sobotu od 17:00 do 20:00 hod) sú ZJAZDOVKY UZATVORENÉ! Vstup na lyžiarske trate je zakázaný, hrozí nebezpečenstvo úrazu káblami snežných diel a od strojov upravujúcich trate, najmä navijákových s rozvinutým lanom!1. Výstup prevádzajte vždy okrajom zjazdovky, za hranicou zjazdovky označenej prenosným značením /tyče, siete, oplotky, vlajky.../

2. Výstup prevádzajte vždy len po vytýčenej výstupovej trase, označenej prenosným značením v teréne modrou a červenou farbou.

3. Výstup prevádzkujte vždy za za sebou, nie vedľa seba.

4. Venujte zvýšenú pozornosť pohybu lyžiarov na svahu.

5. Zvýšenú pozornosť venujte aj terénnym horizontom a hranám, úzkym miestam, strmým svahom, zľadovateným platniam, križovaniam zjazdoviek a iným miestam, kde je zvýšené riziko kolízie s lyžiarmi.

6. Zjazdovku traverzujte v dostatočnom rozostupe a len na označených miestach.

7. Nevstupujte na uzavreté zjazdovky alebo ich časti. Dodržujte miestne značenie a odporučenia obsluhy lanoviek, zjazdoviek a pokyny lyžiarskej služby /HZS, Horská služba, a pod./

8. Nevstupujte na zjazdovky mimo oficiálnych prevádzkových hodín!

9. Výstup so psom po zjazdovke je zakázaný!

10. Na skialpinistických trasách, ktoré sa nachádzajú na území národných parkov, chránených krajinných oblastiach, sú návštevníci povinní dodržiavať návštevný poriadok daného územia.

11. Pozri biely kódex (pravidlá bezpečnosti na svahu)

12. Vstup na skialpovú trať je spoplatnený sumou 5€/deň (držitelia sezónnych skipasov majú vstup na skialpovú trať v cene skipasu)

13. Vymedzením priestorov vymedzených pre skialpinizmus sa účastník skialpinistického výstupu zaväzuje dodržiavať tieto pravidlá a pokyny poverených zamestnancov. V prípade porušenia týchto pravidiel je poverený zamestnanec oprávnený účastníka skialpinistického výstupu poučiť a vyzvať na ich dodržiavanie. V prípade hrubého, sústavného alebo opakovaného porušovania je poverený zamestnanec oprávnený zamedziť účastníkovi skialpinistického výstupu vstup na vymedzené priestory pre skialpinistov. 

    

Prajeme Vám bezpečný výstup a skvelý pocit zo športového výkonu v horskom prostredí.Klienti, ktorí hľadajú viac adrenalínu a pôžitok s voľnej jazdy alebo relax a odreagovanie pri pochode cez zasneženú krajinu si môžu u nás zakúpiť a prepožičať všetko čo je k tomu potrebné. Náš vodca vám nie len ukáže tie najlepšie trasy. Ale Vás aj naučí ako si spraviť lavínovú sondu, čím zistíte či daný svah je alebo nie je lavinozný. Naučí Vás pracovať s lavínovou technikou, vypočítať si sklon svahu, ako sa správať na horách a mnoho praktických vecí, ktoré môžu byť potrebné.


Kontakt
FatraSki - Radovan Chovancik
0905 838 469
rado@fatraski.sk

Galéria k članku

Prevádzka kabínovej lanovky PIA-NED od 9,00 do 16,00 každú celú hodinu (v závislosti od poveternostných podmienok). Tešíme sa na vás.
Dobré jedlo aj kávu dostanete v reštaurácii PANORÁMA v Snilovskom sedle alebo v bufete TERASA vedľa kasy v dolnej stanici lanovky.
SEZÓNKY V PLATNOSTI DO 30. 4. 2024.
  • Vleky Oštiepková Mulda a Snilovské na Chlebe od 28.3. MIMO prevádzky.
  • SEZÓNKY v platnosti do 30. 4. 2024.

Podujatia a eventy

Nie sú plánované žiadne podujatia

lanovka

Kúp si lístok na lanovku online a ušetri!

kúpiť lístok
© 2024, Vrátna - Free Time Zone
Powered by KreativGang, designed & developed by GoodRequest